wtorek, 12 kwietnia 2011

Na potęgę Posępnego Czerepu...

Kto pamięta te czasy, lata 80te... W telewizji pojawia się bajka o księciu Adamie, który pochodzi z planety ETERNIA, a gdy zachodzi taka potrzeba, po wypowiedzeniu magicznej formułki: "Na potęgę Posępnego Czerepu... Mocy przybywaj!" - moc jak najbardziej przybywała i Adam stawał się "He-Man'em" - najsilniejszym człowiekiem we wszechświecie... Ehh to były czasy! I własnie, w Polsce pojawiały się podróbki (a jak!) figurek He-Mana i innych Masters & Ladies of the Universe :) Ja miałam nieoryginalnego, szaroskórego He-Man'a, Jitsu, Mer-Mana, Man At Arms'a  oraz Clawful'a. A także niebieskoskórego Szkieletora, któremu się szybko Czerep urwał... Miałam... Ehh rozdało się te figurki 3 lata temu i teraz nagle postanowiłam pozbierać sobie na nowo te akurat postacie, jak i wszystkie inne z serii "He-Man", które pojawiały/wiają się na przestrzeni ostatnich lat. Z nieoryginalnych już posiadam, aż 2 sztuki:


 

Trafiła też do mnie niedawno figurka oryginalna Man At Arms'a (cudowny Zbrojny Mąż :P) No cóż, jest bardziej rozwinięta artykulacyjnie, niż podróbki PRL, ale teraz kto by się tym przejmował? Czas zacząć kompletować uzbrojenie, to przecież też ważna część kolekcji!
Niebawem umieszczę kolejne fotki figurek z mojej kolekcji. Ale gdyby trafił tu ktoś, kto ma na zbyciu miecze, zbroje i inne gadżety z tej serii - zapraszam, do zostawienia komentarza! Dziękuję!!

4 komentarze:

 1. Miło popatrzeć na stare Polskie podróbki tych figurek...

  poketomek@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapraszam na moją stronkę :

  http://polishstarwarscollectorsite.110mb.com/index.php?p=1_6

  :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę o adres E-mail wyślę zdjęcia tych figurek w oryginalnych opakowaniach oczywiście na sprzedaż

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. komixiara@interia.pl

   Dziękuję za komentarz i odwiedziny! :)

   Usuń